Aktualności

COVID-19 Zalecenia krajowych służb sanitarno-epidemiologicznych

15 marca, 2021

WAŻNA INFORMACJA

W związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o wydaniu z dniem 12 marca 2020 roku Rozporządzenia w sprawie wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach ZALECA wszystkim zainteresowanym powstrzymanie się – do odwołania – od dokonywania czynności dotyczących zajmowania pasa drogowego w celu, o którym mowa w art. 40 ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 2068 z póź.zm.).

W sytuacjach, które nie wymagają stawienia się w urzędzie, zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz korzystania z elektronicznych form komunikacji.

Według zaleceń krajowych służb sanitarno-epidemiologicznych, należy unikać przebywania w większych skupiskach ludzi, które tworzą środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Powyższe zalecenie wynika z konieczności bezpośredniego kontaktu osób biorących udział w przekazywaniu i odbiorze pasa drogowego, który to kontakt nie jest pożądany na obecnym etapie rozwoju wirusa COVID-19.

Skip to content